Muchy
Mówiono o nich "najlepszy polski zespół bez wydanej płyty". Media uznały ich za "nadzieję" (Machina) i "odkrycie roku 2006 (radiowa Trójka). Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdążyli już sporo namieszać w krajowym rocku.

Zarejestrowane w 2005 roku demo "Galanteria" przyniosło grupie pierwszych fanów, jak również zwolenników wśród dziennikarzy lokalnych rozgłośni radiowych i muzycznych portali internetowych. Zwiększająca się frekwencja na koncertach, popularność piosenek "Galanteria" czy "Najważniejszy dzień" oraz uznanie wśród internautów (m.in. tytuł singla roku na porcys.com) zaowocowały zaproszeniem do Programu 3 Polskiego Radia. Pierwszym oficjalnym singlem grupy zostało "Miasto doznań". Dzięki piosence utrzymującej się długo na trójkowej liście przebojów, zespół został z czasem dostrzeżony przez inne media i firmy fonograficzne.

Po niemalże dwóch latach doczekaliśmy się pełnowymiarowego debiutu Much. Przebojowy materiał grupy, niekwestionowany talent do pisania chwytliwych piosenek z poetyckimi tekstami i czerpanie z najlepszej rock'n'rollowej tradycji przemawiają za tym aby sięgnąć po ten - świetnie przyjęty również przez recenzentów - album. Warto także sprawdzić jak zespół prezentuje się na żywo (od stycznia 2008 w składzie poszerzonym o nowego muzyka). Nie zabraknie ku temu okazji podczas koncertów promujących w całym kraju płytę "Terroromans". Najważniejszy z nich w sierpniu, na mysłowickim Off Festivalu. Obecnie Muchy tworzą: Michał Wiraszko - śpiew, gitara, teksty; Piotr Maciejewski - gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe; Tomasz Skórka - gitara basowa; Szymon Waliszewski – perkusja. Zespół powstał na fali zjawiska zwanego ‘new rock revolution’. Stylem nawiązuje m.in. do The Smiths, The Cure, Interpol, Bloc Party, The Strokes czy Franz Ferdinand. W 2007 roku Muchy wystąpiły jako support przed koncertem grupy Editors w Warszawie. Swoją muzykę nazywają „post-beat-power-puff-dance-punk-youthloud-romantic-garage-pop extravaganza”.

najwazniejszy dzien
www >myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER