2008.08.09
Pierwszy dzień Off Festivalu 2008 za nami!

Tak media opisywały pierwszy dzień mysłowickiej imprezy, najwazniejszego festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce:

Artur Rojek nie robi ściemy Prawie 10 tys. ludzi bawiło się w piątek w Mysłowicach podczas pierwszego dnia Off Festivalu. Byli młodzi fani muzyki niezależnej, ale też rodzice z dziećmi. - Ten festiwal ma klimat - chwalili Arleta Dziubińska przyjechała do Mysłowic tylko dla jednego zespołu - Much. - Innych, poza Hey, nie znam, ale chętnie posłucham. Słyszałam w radiu jak Artur Rojek zachwalał gwiazdy z zagranicy, więc zostanę do końca - mówi piętnastolatka z Poznania, dla której to pierwszy Off Festival. Wśród prawie 10 tys. gości (według szacunków organizatorów) sporo było jednak festiwalowych weteranów. - Off Festival ma swój klimat. Jestem tu trzeci raz. Za pierwszym przyjechałem, bo szanuję Myslovitz i wiedziałem, że Rojek nie zrobi ściemy. Teraz jestem tu dla muzyki. Nawet jeśli nie znam wszystkich zespołów, to wiem, że się nie zawiodę - mówi Marek Borkowy, student ekonomii z Wrocławia. - Sam wybieram zespoły, które tu grają. Na wszystkie patrzę jak fan. Tym bardziej że jako muzyk mam urlop do końca roku [w 2008 roku grupa Myslovitz odpoczywa od grania - przyp. autora] - mówi Rojek, dyrektor Off Festivalu.

W tym roku na terenie kąpieliska Słupna ustawiono aż pięć scen. W ciągu dnia, gdy działają tylko trzy, można posłuchać każdego zespołu. Ale kiedy ruszają kolejne, trzeba wybierać: bieganie między scenami, żeby być chwilę na każdym występie albo słuchanie jednego. A wybór nie jest łatwy, bo muzyka na tegorocznej edycji festiwalu jest nie tylko różnorodna, ale też bardzo dobra. Z zespołami o uznanych markach, jak Hey Kasi Nosowskiej czy Homo Twist Macieja Maleńczuka, konkurują debiutanci i grupy zasłużone, ale tylko w swoich niszach, jak folkowa Transkapela. A przecież do posłuchania są jeszcze zagraniczne gwiazdy!

O godz. 18, podczas koncertu projektu Leszka Możdżera Lutosphere, nad Mysłowicami rozpętała się burza. Mimo ulewnego deszczu artyści nie przerwali koncertu, a publiczność podzieliła się na wiernych fanów i szukających schronienia dezerterów. Grupa Muchy, która zaraz potem zagrała w wielkim namiocie (Scena Offensywy), nie mogła więc narzekać na niską frekwencję. Nie wiadomo tylko, czy ludzie zjawili się na ich koncercie ze względu na muzykę, czy tylko chowali się przed deszczem.

Podczas koncertu Of Montreal już nie padało. Amerykański zespół dał świetny występ, brawurowo lawirując między gatunkami. Taneczną muzykę połączył z transseksualnym show, podczas którego lider grupy Kevin Barnes pozwolił sobie nawet zgolić wąsy.

Brytyjski Clinic wizerunkiem już tak nie szokował. Ale muzycy nie na darmo noszą podczas występów chirurgiczne maski. Zamienili Scenę Leśną w salę operacyjną, podali narkozę i z pomocą instrumentów przeprowadzili na publiczności szybką i bezbolesną operację. Pacjent przeżył i dziś powinien być gotów na kolejną porcję muzyki off.

Gazeta Wyborcza

 
2008.08.06
Konferencja Prasowa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: dziennikarzy, uczestników festiwalu na konferencję prasową, która odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 14:00 w holu Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Na konferencji obecni będą organizatorzy festivalu, przedstawiciele Władz Miasta oraz zaproszeni goście.

Konferencja ma charakter otwarty!

 
2008.08.06
Promocja dla klientów mBanku! Tańsze bilety na Off Festival 2008!
Przed wejściem na teren mysłowickiego Off Festivalu stał będzie namiot mBanku, mecenasa festiwalu. Klienci mBanku dostaną tam kody zniżkowe, dzięki którym będą mogli kupić tańsze karnety na Off Festival 2008. Promocja tylko dla klientów mBanku, mecenasa Off Festivalu 2008!
 
2008.08.02
Mysłowice, miastem sztuki!
Już tylko tydzień został do Off Festivalu, najważniejszego w Polsce festiwalu muzyki alternatywnej.

Ruszył ostatni etap wspólnego konkursu serwisu Muzyka.onet.pl i Off Festivalu. Spośród dwunastu zespołów, wytypowanych przez jury konkursu, wyłonione zostaną ostatecznie trzy kapele, które zagrają na tegorocznej edycji Offu.

Na stronie muzyka.onet.pl/off jest dwanaście finałowych utworów. Można tam oddać głos na ulubiony kawałek i najbardziej interesującego artystę oraz zadecydować, jaka grupa zagra w Mysłowicach. Trzy zespoły, które do 4 sierpnia, do godziny 12, zgromadzą największą liczbę głosów, wystąpią na scenie Off Festivalu.

W finałowej dwunastce, wytypowanej przez dwunastu jurorów znaleźli się:

Amuse Me - "Gypsies" (Marcin Babko/Gazeta Wyborcza)
Broadway Taxi - "Top Of The Pops" (Piotr Stelmach/Trójka)
California Stories Uncovered - "Let's Free Cannary" (Artur Rojek)
Des Des - "Another Chance" (Krzysztof Ostrowski/CKOD)
Elephant Stone - "Cztery" (Angelika Kucińska/Machina)
Gutierez - "Moje własne Idaho" (Jarek Szubrycht/MySpace Polska)
Kolorofon - "Łobuz" (Monika Biss)
Psychocukier - "Izrael Poznański" (Tomek Doksa/Onet.pl)
Setting The Woods On Fire - "Delayed Sleep Phasse Disorder" (Anna Gacek/Trójka)
Snowman - "Lazy" (Radek Łukasiewicz/Pustki)
Stwory - "Dvz" (Wojtek Kucharczyk/Mik.Musik)
Wysadzina - "Wanda hazardu awangarda" (Stanisław Iwan/Onet.pl)

Opóźnienie w rozpoczęciu głosowania wynikało z oczekiwania na werdykty dwóch jurorów: Macio Moretti i Macieja Cieślaka, którzy nie podali swoich typów. Zdaniem Morettiego, żaden zespół nie spodobał mu się na tyle, by móc go wskazać do kolejnego etapu.

Na Off Festivalu 2008 będzie także piąta scena! Zaprezentują się na niej znane zespoły z nietypowym dla siebie materiałem. Scena MySpace będzie namiotem na wzór sali prób, gdzie zespoły będą jammować.

Scena Myspace:

Piątek:

17.00 Dick 4 Dick
18.00 New York Crasnals
19.00 Budyń i Sprawcy Rzepaku
20.00 Bajzel

Sobota:

17.00 Kawałek Kulki
18.00 The Poise Rite
19.00 Karpaty Magiczne & The Band Of Endless Noise
20.00 Czesław Śpiewa

  WIĘCEJ >
2008.08.01
Koncert Kling Klang odwołany, MAX TUNDRA zagra na OFF FESTIVAL 2008!

Z przykrością zawiadamiamy, że zespól Kling Klang odwołał swój występ na tegorocznym Off Festivalu.

Jednoczeœnie informujemy, że na jego miejscu pojawi sie człowiek od lat związany z brytyjską wytwórnią Domino – MAX TUNDRA , który w swoich krótkich kompozycjach miesza wszystko - pop, rhythm'n'blues, electro z lat 80., czasem jazz, kabaret, niekiedy rock.

 
Strona 2/10 <<< [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10>>>
Zapoznałem(łam) się z polityką prywatności
MEDIA
SOMETHING
MUST
BREAK
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER